KAIROS GROUP UKRAINE

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України надало роз'яснення щодо інформації про перелік відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним

17 січня 2019 року Міністерство економічного розвитку і торгівлі України як Уповноважений орган, який відповідно до абзацу четвертого частини третьої статті 17 Закону України "Про публічні закупівлі" (далі-Закон) щороку до 20 січня та додатково в разі потреби оприлюднює інформацію про перелік відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним, на веб-порталі Уповноваженого органу, повідомило.

Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади установлені Законом України "Про публічні закупівлі" від 25.12.2015 № 922-УІІІ (далі - Закон).

Згідно з частиною першою та другою статті 17 Закону замовник приймає рішення про відмову учаснику та зобов'язаний відхилити тендерну пропозицію учасника або може прийняти рішення про відмову учаснику та відхилити тендерну пропозицію у випадках, визначених у цій статті Закону.

Частиною третьою статті 17 Закону визначено, що замовник у тендерній документації зазначає, що інформація про відсутність підстав, визначених у частинах першій і другій цієї статті, надається в довільній формі.
Спосіб документального підтвердження згідно із законодавством відсутності підстав, передбачених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої та частиною другою цієї статті, визначається замовником для надання таких документів лише переможцем процедури закупівлі. При цьому замовник не вимагає документального підтвердження інформації, що міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.

Державна фіскальна служба України та Міністерство юстиції України надали інформацію щодо відкритих державних реєстрів листами від 03.12.2018 № 22575/5/99-99-09-07-01-16 та 19.12.2018 № 50858/23886-26-18/8.4.4 відповідно, що додаються.

Крім того, Міністерство внутрішніх справ України листом від 19.12.2018 № 16/3-4563 повідомило, що інформація зазначена у листі від 20.03.2018 № 16/1-906 (додається) залишається актуальною.

Таким чином, у відповідь на запит МЕРТУ Державна фіскальна служба України повідомила, що станом на 17 січня 2019 року необхідність підтвердження відсутності заборгованості перед бюджетом у суб'єктів господарювання шляхом видачі їм довідок залишається.

Міністерство юстиції України, в своєму листі зазначило, що відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (ЄДР), є відкритими і загальнодоступними (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків та паспортних даних) та у випадках, передбачених Законом, за їх надання стягується плата.
Міністерство юстиції України також повідомило, що відповідно до визначених повноважень, серед іншого здійснює ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство.
Крім того, на сьогодні Міністерство юстиції з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 171 продовжує здійснювати повноваження щодо забезпечення ведення Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

В свою чергу, Міністерство внутрішніх справ України повідомило, що згідно з положеннями Закону України «Про публічні закупівлі» переможець процедури державної закупівлі зобов'язаний надати замовнику, серед іншого, довідку про те, що його посадова (службова) особа не притягувалась до кримінальної відповідальності за злочини, скоєні з корисливих мотивів та не має судимості, яку не знято або не погашено у встановленому законом порядку.

Надання довідки про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України, здійснюється Департаментом інформатизації МВС та територіальними органами з надання сервісних послуг МВС. Відповідні довідки можна отримати як в паперовому так і в електронному вигляді через веб-сайті МВС України у розділі «Громадянам України».


Завантажити лист МЕРТУ можна за послинням.
За інформацією інтернет видання "Економічна правда".
Write Close
Close
Зв'язатися з нами
Telegram
Messenger
Mail
Phone
НАШІ КОНТАКТИ
+38 067 501 39 40
+38 073 102 76 86
+38 095 436 17 07
kairosgroup.ua@gmail.com
Ми в соціальних мережах:
Made on
Tilda